אתר מובייל – אתר מותאם לסלולר

כמו רכיבה על אופניים, גם בתחום האינטרנט אי אפשר לרכב במקום, אם לא מתקדמים – נופלים. גם למי שיש אתר אינטרנט מוצלח ואטרקטיבי ופרופיל פייסבוק פעיל, אינו יכול עוד להסתפק בהם. אלה היו מצויינים אתמול, אך לא יהיו מספיקים מחר. בנוסף, חשוב לדעת כי לפני כשנה אחוז הגולשים מהטלפון הנייד עמד על 18%, היום הוא עומד על 30%, ומגמת העלייה נמשכת. לכן, צריך להתקדם הלאה אל הדבר הבא – אתר מובייל.

שימוש הולך וגובר במכשירים הסלולאריים – יותר ויותר אנשים, צעירים יותר וצעירים פחות, הופכים את מכשיר הסלולרי שלהם למכשיר העיקרי ממנו הם גולשים לתיבת הדואר האלקטרוני שלהם, וגם לאתרים שונים באינטרנט. הסיבות די מובנות- מדובר במכשיר קל ונוח לנשיאה. גם מי שבעבר נהג להיות צמוד למחשב נייד, מבין את הנוחיות הגדולה שמציעה מכשיר הסלולר, ורבים מוותרים היום על המחשב לטובת המכשיר הסלולרי החכם.

אתר מובייל איננו אפליקציה – לבעלים רבים של עסקים שונים יש אפליקציה אשר מותאמת לשימוש במכשיר סלולרי זה או אחר. לכך יש שני חסרונות: צריך אפליקציה שונה לכל סוג של טלפון חכם. האפליקציה מגבילה את הגולש לאותו בית עסק שאת האפליקציה שלו הוריד. לכן, רק אתר מובייל, אתר המותאם במלואו לגלישה באינטרנט באמצעות כל הטלפונים הסלולריים יכול להבטיח חשיפה של בית עסק אל מספר גדול ביותר של גולשים, ובעקבות כך גם הגדלת מכירות.

שימוש במנועי חיפוש ידוע כי כל אתר וכל עסק מעוניין להגיע אל המקומות הראשונים בתוצאות החיפוש שמציעים מנועי החיפוש, ובראשם כמובן גוגל, הענקית בתחום. הגולש הממוצע מסתפק על פי רוב בתוצאות החיפוש של הדף הראשון. בודדים מגיעים אל הדף השני. גוגל, כחברה שנמצאת כל הזמן עם האצבע על הדופק, הודיעה לאחרונה כי היא מתעתדת לתת קדימות בתוצאות החיפוש לאתרים אשר מיועדים לגלישה ספציפית במכשירי הסלולר. גם היא מבינה כי זה הדבר הנכון הבא. ומתאימה בעקבות כך את המאפיינים על פיהם היא קובעת מהם אתרים איכותיים, כאלה שראוי לגלוש אליהם.

בניית אתר מותאם לגלישה במובייל אנחנו ממליצים לכל בעלים של עסק לא לחכות, וכבר עכשיו להתחיל לתכנן ולבנות את האתר שלו – האתר שיהיה מותאם לגלישה במכשירי המובייל. אתר המובייל יכול כמובן להתבסס על האתר הרגיל המיועד לגלישה גם ממחשבים נייחים או ניידים, אך הוא דורש מספר התאמות, שיאפשרו גלישה נוחה במיוחד ממכשיר קטן יותר שהוא בעל מסך קטן ממסך מחשב ומקלדת זעירה, וזאת, מבלי לפגוע ביכולת של הגולשים לקבל את כל המידע הנחוץ להם בצורה נעימה, תוך יכולת קריאה טובה של הטקסט.